Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Sanatseverlerle 8 Mayısta buluşacaklar

DÜZCE BELEDİYESİ KÜLTÜR İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE FAALİYETLERİNİ SÜRDÜREN AYŞE TAŞ SANAT AKADEMİSİ BÜNYESİNDEKİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU BAHAR KONSERİNE HAZIRLANIYOR. AYŞE TAŞ ŞEFLİĞİNDEKİ KORO, 8 MAYIS’TA DÜZENLEYECEĞİ KONSERDE SANATSEVERLER İLE BULUŞACAK.

DÜZCE BELEDİYESİ KÜLTÜR İŞLERİ
Şehrazat Künefe

Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Ayşe Taş Sanat Akademisi bünyesindeki Türk Sanat Müziği Korosu bahar konserine hazırlanıyor. Ayşe Taş şefliğindeki koro, 8 Mayıs’ta düzenleyeceği konserde sanatseverler ile buluşacak.

Ünlü TRT koro şefi ve Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Taş’ın şefliğindeki Düzce Belediyesi Türk Sanat Müziği korosu, bahar konseri ile Düzceli sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde Ayşe Taş’ın adıyla açılan Sanat Akademisi’nde, yine Ayşe Taş’ın öğreticiliğinde düzenlenen derslere katılarak eğitim alan kursiyerlerden oluşan koronun bu seneki ilk konseri 8 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Sanata gönül vermiş Düzcelilerden oluşan koro, konser hazırlıkları kapsamında Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde provalara başladı. Ayşe Taş şefliğindeki koro, iki bölümden oluşacak konserde Türk Sanat Müziğinin seçme eserlerini seslendirecek.

“Seslerimiz ve eserlerimiz çok güzel”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün vizyonu doğrultusunda kurulan ‘Ayşe Taş Sanat Akademisi’ ile şehrin kültürel ve sanatsal gelişimine katkı sunmayı hedeflediklerini ifade eden Ayşe Taş, akademi bünyesinde açılan ve her yaştan sanatsevere hitap eden kursta, nazariyat, sölfej ve usül öğretmeye gayret ettiklerini söyledi. Akademinin Eylül ayında yeni kayıtları almaya başlayacağını anlatan Taş, “Düzce’de böyle faaliyetlerin yapılması benim için çok önemli. Düzce’yi çok seviyorum. Bu anlamda ben Başkanımız Faruk Özlü’ye de böyle bir hizmet verdiği teşekkür ediyorum. Umarım bunu daha ileriye götürürüz. Arzum çocuklara yönelik enstrüman kursları düzenlemek ve halk müziği korosu oluşturmak. Müzik alanında eğitim gören üniversite ve lisedeki gençleri alarak, altyapılarını sağlamlaştırabilirsek çok iyi olacak. İleride inşallah bunları da yapmaya gayret edeceğiz. Biz çok mutluyuz. Çok güzel gidiyor çalışmalarımız. 8 Mayıs’ta bir konserimiz var. Seslerimiz ve eserlerimiz çok güzel. Halkımızın beğenisine sunacağız. Bizim yaptığımız işleri Düzce halkı hep beğendi. Bunu da beğeneceklerini ümit ediyorum. İnşallah halkımızı da mutlu ederiz” ifadelerini kullandı.

8 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00’de Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.