Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Yazar Hayati İnanç Düzcelilerle buluştu

DÜZCE BELEDİYESİ RAMAZAN ETKİNLİKLERİ DOLU DOLU SÜRÜYOR. CEDİDİYE MEYDANI’NDA KURULAN ETKİNLİK ÇADIRININ SON KONUĞU SOHBETLERİ İLGİ İLE TAKİP EDİLEN YAZAR HAYATİ İNANÇ OLDU.

DÜZCE BELEDİYESİ RAMAZAN ETKİNLİKLERİ
Şehrazat Künefe

Düzce Belediyesi Ramazan etkinlikleri dolu dolu sürüyor. Cedidiye Meydanı’nda kurulan etkinlik çadırının son konuğu sohbetleri ilgi ile takip edilen Yazar Hayati İnanç oldu.

Düzce Belediyesi Ramazan ayı etkinliklerini sürdürüyor. Cedidiye Meydanı’nda kurulan çadırda birbirinden ünlü isimleri Düzcelilerle buluşturan Kültür İşleri Müdürlüğü aynı zamanda çocukların da hoşça vakit geçirmesi için çeşitli oyunlar düzenliyor, ikramlar veriyor. Her akşam Teravih Namazı sonrası başlayan söyleşi etkinliklerinin son konuğu sohbetleri ilgi ile takip edilen Yazar Hayati İnanç oldu. Çok sayıda Düzceli’nin takip ettiği söyleşisine Düzce’yi övgüleri ile başlayan İnanç şunları söyledi: “Düzce deyince benim aklıma hemen buranın Hafız yetiştiren bir memleket olduğu gelir. Yanlış bilmiyorsam en çok Hafız yetiştiren memleketlerimizden biridir. Ben Düzce ile dünürüm, buralı bir delikanlıya kız verdim. O yüzden kendi memleketimdir. Bazı zamanlar özeldir, Ramazan da öyledir. Bazı mekanlar kıymetlidir, Düzce de öyledir. Bazı insanlar da sevimlidir, Düzceliler de öyledir. Bu burada harika bir görüntü var. Gençliği çoğunlukta görüyorum. Beni en çok sevindiren gençlerimizin programlarımıza, kendi kültür ve inançlarına olan ilgisidir.”

“Biz aynı kitaba baş eğdik, kardeşiz”

Program sonrası yaptığı açıklamada Düzce’ye yakınlığını yineleyen İnanç, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye teşekkür ederek; “Düzce’ye ne zaman gelsem bu heyecan fırtınası ile karşılaşıyorum. Şu mübarek Ramazan gününde mümtaz bir günde mümtaz insanlarla bir arada olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Rahmetli Cemil Meriç ‘bizler ki aynı kitaplara baş eğmişiz. Bizden ala kardeş mi olur?’ derdi. Faruk Bey de bende öyle bir değer taşıyor. Gördüğüm kadarıyla da çok seviliyor burada. Bu güzel gecede emeği olanlara teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah hayırlı başarıları artırarak sürdürsün, yüzü ak olsun kendisinin ve Düzcelilerin” dedi.

Ramazan etkinlik çadırındaki buluşmalar birbirinden özel isimlerin katılımı ile devam edecek.