Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Vatandaşlar yangına müdahaleyi öğrendi

KOCAELİ’DE İTFAİYE PERSONELLERİ BİR SİTEDE İKAMET EDEN VATANDAŞLARA YANGIN GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERDİ. EĞİTİM KAPSAMINDA YANGIN SÖNDÜRÜCÜLER KULLANILARAK GERÇEĞİ ARATMAYACAK TATBİKAT DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

KOCAELİ'DE İTFAİYE PERSONELLERİ BİR
Şehrazat Künefe

Kocaeli’de itfaiye personelleri vatandaşlara yangın güvenliği eğitimi verdi. Eğitim kapsamında yangın söndürücüler kullanılarak gerçeği aratmayacak tatbikat da gerçekleştirildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Eğitim Birimi KOBİTEM ekiplerince Gebze’de bulunan 26 Nisan Emlak Konutları Site sakinlerine yönelik “yangın güvenliği eğitimi” gerçekleştirdi. Eğitimde yangın önleme, yangında doğru hareket tarzı ile taşınabilir yangın söndürücülerin kullanımı hakkında pratik bilgiler sunuldu.

Eğitimin son bölümünde ise uygulamalı olarak yangın söndürücüler kullanılarak tatbikat gerçekleştirildi. Büyükşehir İtfaiyesi tarafından verilen eğitim hizmetleri sayesinde, vatandaşların muhtemel afet ve yangınlara hazır olmaları, ayrıca profesyonel müdahale birimleri gelinceye kadar bu durumlarla başa çıkabilmeleri hedefleniyor.