Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Polonyalı ve Türk öğrencilere sürdürülebilirlik semineri

DÜZCE ARSAL ANADOLU LİSESİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ HATİCE KESKİN’İN PORTEKİZ VE TÜRKİYE OLARAK KURUCULUĞUNU YAPTIĞI VE POLONYA ORTAKLIĞI İLE DEVAM ETTİRİLEN “LET’S LİSTEN TO MOTHER NATURE” ADLI E-TWİNNİNG PROJESİYLE DÜZCE ÜNİVERSİTESİ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KOORDİNATÖRÜ DOÇ. DR. YAŞAR SELMAN GÜLTEKİN TARAFINDAN, “SUSTAİNABLE DEVELOPMENT GOALS AND CLİMATE CHANGE” KONULU ÇEVRİM İÇİ SEMİNER GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

DÜZCE ARSAL ANADOLU LİSESİ
Şehrazat Künefe

Düzce Arsal Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Hatice Keskin’in Portekiz ve Türkiye olarak kuruculuğunu yaptığı ve Polonya ortaklığı ile devam ettirilen “Let’s Listen to Mother Nature” adlı e-twinning projesiyle Düzce Üniversitesi Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği Koordinatörü Doç. Dr. Yaşar Selman Gültekin tarafından, “Sustainable Development Goals and Climate Change” konulu çevrim içi seminer gerçekleştirildi.

Seminere, Polonyalı öğrenciler ve öğretmenleri, Düzce Arsal Anadolu Lisesi proje ekibi öğrencileri, yabancı dil alanı öğrencileri ile öğretmenler katılım sağladı. Seminerde Gültekin; sürdürülebilirlik, sürdürülebilir kalkınma ve iklim değişikliği kavramlarını açıkladıktan sonra Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı örnekler eşliğinde anlattı. İklim değişikliğine karşı neler yapılması gerektiğiyle ilgili önemli bilgiler paylaşan Gültekin, öğrencilerin sorduğu soruları da yanıtladı.

Sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği konularında anahtar rol üstlenecek olan gençlerin farkındalık kazanması ve bilinçlenmesi amacını taşıyan etkinlikler, Düzce Üniversitesi Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği Koordinatörlüğü tarafından desteklenmeye devam ediyor.