Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Orada projesinin workshop etkinliği gerçekleştirildi

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ SANAT TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİ RESİM BÖLÜMÜ’NDEN DR. ÖĞRETİM ÜYESİ ZEYNEP GÜRLER’İN YÜRÜTÜCÜSÜ OLDUĞU, BİR AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ OLAN CULTURECIVIC: SANATSAL ÜRETİM DESTEK FONU’NDAN DESTEK ALAN “ORADA” ADLI PROJESİ DAHİLİNDE DÜZENLENEN SERGİNİN ARDINDAN WORKSHOP DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ SANAT TASARIM
Şehrazat Künefe

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü’nden Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Gürler’in yürütücüsü olduğu, bir Avrupa Birliği Projesi olan CultureCIVIC: Sanatsal Üretim Destek Fonu’ndan destek alan “Orada” adlı projesi dahilinde düzenlenen serginin ardından workshop da gerçekleştirildi.

“İçinde yaşadığımız doğanın nasıl bir parçasıyız?” sorusundan hareketle kurguladığı proje içinde workshop yürütücülüğünü Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Gürler ile birlikte Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nden Arş. Gör. Nermin Başaran ile Arş. Gör. Melek Yılmaz Kaya, permakültür tasarımcısı Ahu Toksöz ve sanatçı Fırat Güner gerçekleştirdi.

Workshopta katılımcılar, yürütücüler rehberliğinde yaşadığı çevredeki detayları izleyerek ve fark ettikleri üzerine birlikte düşünerek bir tartışma ortamı içerisinde fikirlerini üretime dönüştürdü.