Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Ney sesinin huzuruyla doldular

BAŞİSKELE’DE YAZAR VE NEYZEN HAKAN MENGÜÇ, BAŞİSKELE’DE DÜZENLENEN “KONUMUZ AİLE” SÖYLEŞİSİNDE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok
Şehrazat Künefe

Başiskele’de yazar ve neyzen Hakan Mengüç, Başiskele’de düzenlenen “Konumuz Aile” söyleşisinde vatandaşlarla bir araya geldi. Konuşma aralarında ney üfleyen Mengüç, kendisini dinleyenlerin gönüllerine dokundu.

Başiskele Belediyesi, Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Türkiye Yüzyılı Gençlik Merkezi’nde “Konumuz Aile” söyleşisi düzenledi. Salonda yoğun ilgi gösterilen Hakan Mengüç, dünyanın pek çok noktasında ney üfleme şansı bulduğunu belirterek, “Hayatlarında hiç duymamış olsalar da herkes de aynı tesir bıraktığını gördüm. Yaradan ile bütünleşmeyi istiyoruz. Ondan ayrı kaldıkça hiçbir haz bize O’nun tadını vermiyor. Farklı şeylere yönelerek aynı tadı almaya çalışıyoruz. Onların da elbette hayatımıza kattığı şeyler vardır. Leyla’dan vazgeçmeden Mevla’ya varılmaz” ifadelerini kullandı.

Alanda eski Ramazan ayının geleneksel ikramları olan macun ve şerbet dağıtımı da yapıldı.

Öte yandan, Türkiye Yüzyılı Gençlik Merkezi’nde yaklaşık 100 parça emanetten oluşan Hadim-ul Harameyn sergisi de ziyaretçilerini ağırlıyor. Kutsal emanetlerin yer aldığı sergi, 20 Mart’a kadar açık olacak.