Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Mısır üreticisine gübre desteği

DÜZCE İL ÖZEL İDARESİ VE TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN PROGRAMLA 50 BİN DEKARLIK ALANDA DANE MISIR ÜRETİMİ YAPAN 351 ÇİFTÇİYE, BİN 270 TON GÜBRE DESTEĞİ VERİLDİ.

DÜZCE İL ÖZEL İDARESİ
Şehrazat Künefe

DÜZCE(İHA) –Düzce İl Özel İdaresi ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen programla 50 bin dekarlık alanda dane mısır üretimi yapan 351 çiftçiye, bin 270 ton gübre desteği verildi.

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen Dane Mısır Üreticilerine Girdi Temini Projesi dahilinde düzenlenen gübre dağıtım törenine Vali Selçuk Aslan, kurum müdürleri ve çiftçiler katıldı.

İl Özel İdaresi ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen Gübre Dağıtım Töreni’nde, 50 bin dekarlık alanda dane mısır üretimi yapan 351 Düzceli çiftçimize, bin 270 ton gübre desteği sağlandı.

Programda yaptığı konuşmada, iklim değişikliği nedeniyle son 5 yılda çiftçilerin ürün kaybı yaşadığını ve bu nedenle çiftçileri desteklemek amacıyla gübre desteği sağlandığını belirten Vali Selçuk Aslan, gelecekte yaşanacak afetlerde çiftçilerin zarara uğramaması için Tarım Sigortası yaptırmaları gerektiğine dikkat çekti.

Konuşmaların ardından 351 çiftçiyi gübre dağıtıldı.