Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Kur’an-ı Kerim kursiyerlerinin kıyasıya mücadelesi mutlu bitti

KO-MEK’TE EĞİTİM ALAN KUR’AN-I KERİM KURSİYERLERİ, KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASINDA DERECEYE GİREBİLMEK İÇİN TER DÖKTÜ.

KO-MEK’TE EĞİTİM ALAN KUR’AN-I
Şehrazat Künefe

KO-MEK’te eğitim alan Kur’an-ı Kerim kursiyerleri, güzel okuma yarışmasında dereceye girebilmek için ter döktü.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarında (KO-MEK) eğitim alan Kur’an-ı Kerim’i tecvitli okuma branşı kursiyerlerinin katıldığı, “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışması düzenlendi. Gebze, İzmit ve Gölcük’te düzenlenen ön elemelerin ardından finale kalan 15 kursiyerin katıldığı yarışmada heyecanlı anlar yaşandı. Kocaeli Kongre Merkezinde gerçekleştirilen yarışmaya çok sayıda vatandaş katıldı. 15 yarışmacının dereceye girebilmek için ter döktüğü final yarışmasında yakınları da dua ederek destek verdi. Oldukça çekişmeli geçen yarışmada en yüksek puanla birinciliği Asiye Sarıaslan elde etti. Hacer Bozkurt ikinci, Aynur Demirel ise üçüncü oldu. Dereceye giren yarışmacılara ödülleri programa katılan protokol tarafından takdim edildi.

Ayrıca yarışmada dereceye giren ilk 50 kursiyere İstanbul gezisi düzenlendi. Gün boyunca İstanbul’da tarihi yerleri ziyaret eden kursiyerler Ayasofya Cami’yi de ziyaret etti.