Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Körfez Belediye Meclisinde koltuk gerginliği

KÖRFEZ BELEDİYESİ’NİN MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISINDA GERGİN ANLAR YAŞANDI. CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ, BBP MECLİS ÜYESİNİN MECLİS DÜZENİNE GÖRE YANLARINDA OTURMAMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTEREK, TOPLANTIYA KENDİ KOLTUKLARINDA DEĞİL MİSAFİR KOLTUKLARINDAN KATILDI.

KÖRFEZ BELEDİYESİ'NİN MAYIS AYI
Şehrazat Künefe

Körfez Belediyesi’nin mayıs ayı meclis toplantısında gergin anlar yaşandı. CHP’li meclis üyeleri, BBP meclis üyesinin meclis düzenine göre yanlarında oturmaması gerektiğini belirterek, toplantıya kendi koltuklarında değil misafir koltuklarından katıldı.

Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Şener Söğüt başkanlığında meclis salonunda gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin tek tek görüşülerek karara bağlandığı toplantıda CHP’li meclis üyeleri, Büyük Birlik Partisi meclis üyesinin meclis düzenine göre yanlarında oturmaması gerektiğini belirterek, kendi koltuklarında değil, misafir koltuklarından meclise katılım sağladı.

“Adaletsizlik yaptığımızı düşünmüyoruz”

Başkan Söğüt ise CHP’li meclis üyelerini yerlerine oturmaya davet etti. Başkan Söğüt, “Biz mevcut duruma göre hareket ettik. Sandalye sayısı fazla olsa sorun değil ama elimizdeki meclis salonu bu. İki bölümden oluşuyor salonumuz. ’18 meclis üyesi ön 4 sandalyede otursun, 13 meclis üyesi de ön 4 sandalye’ derseniz burada adaletsizlik olur. Bunun varsa mevzuatı, teknik bir durumu ona bakar yine değerlendiririz ama bu görev, bu vazife idareye veriliyorsa biraz önce anlattığım şekilde bunun dağılımında adaletsizlik yaptığımızı düşünmüyoruz. Biz mevcut duruma göre hareket ettik” dedi.

“İlimtepe’de itfaiye müfrezesi olacak”

Gündem maddelerinin ardından Yukarı Hereke’ye itfaiye müfrezesi konulması için girişim yapılması yönündeki önergeye cevap veren Başkan Söğüt, “Seçim öncesinde de kısa süre önce de İtfaiye Daire Başkanımızla görüştük. Sadece Yukarı Hereke’de değil, İlimtepe’de de bir itfaiye müfrezesi olacak” ifadelerini kullandı.