Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Kocaeli birincisi oldular

DARICA BELEDİYESİ HALK OYUNLARI EKİBİ, TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU’NUN DÜZENLEDİĞİ YARIŞMADA KOCAELİ HALK OYUNLARI GENÇLER KATEGORİSİNDE BİRİNCİ OLARAK, KENTİ BÖLGE ŞAMPİYONASI’NDA TEMSİL ETME HAKKI KAZANDI.

DARICA BELEDİYESİ HALK OYUNLARI
Şehrazat Künefe

Darıca Belediyesi halk oyunları ekibi, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği yarışmada Kocaeli Halk Oyunları Gençler Kategorisinde birinci olarak, kenti Bölge Şampiyonası’nda temsil etme hakkı kazandı.

Daha önce de çeşitli yarışmalarda dereceye giren Darıca Belediyesi Halk Oyunları ekibi, elde ettiği başarılarla örnek oldu. Kocaeli Halk Oyunları Gençler Kategorisinde birinci olan ekibi ağırlayan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, gençleri tebrik etti ve sporun her branşına destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Muzaffer Bıyık, Darıca Belediyesi olarak spora ve amatör branşlara verdikleri desteğin, halk oyunları branşıyla daha da ileri seviyeye götüreceklerini belirterek, “Darıca Belediyesi olarak sporun her branşına olduğu gibi geleneksel halk kültürümüzün bir yansıması olan halk oyunları alanında da ekip kurarak gençlerimizi halk oyunlarıyla buluşturduk. Halk oyunları ekibimizin kısa sürede geldiği nokta ve ilimizi temsil etme hakkı kazanması bize doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Bundan sonra da desteğimiz artarak devam edecek. Gençlerimizi ve kulübümüzü başarısından dolayı tebrik ediyorum” dedi.