Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

136 araç trafikten men edildi 25 sürücüye alkolden işlem yapıldı

DÜZCE GENELİNDE POLİS VE JANDARMA TRAFİK EKİPLERİ TARAFINDAN HEM HAVADAN DRON İLE KARADAN RADAR ARACI İLE YAPILAN DENETİMLERDE 136 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLİRKEN 25 ARAÇ SÜRÜCÜSÜNE ALKOLDEN İŞLEM YAPILDI.

DÜZCE GENELİNDE POLİS VE
Şehrazat Künefe

DÜZCE(İHA) – Düzce genelinde polis ve jandarma trafik ekipleri tarafından hem havadan dron ile karadan radar aracı ile yapılan denetimlerde 136 araç trafikten men edilirken 25 araç sürücüsüne alkolden işlem yapıldı.

Düzce’de Jandarma ve Polis Trafik ekipleri tarafından trafik kurallarına uyulması için 29 Nisan – 5 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen denetimlerde 12 bin 413 araç, 483 motosiklet, 64 okul servisi kontrol edildi.

Yapılan kontrollerde kusurlu görülen 2 bin 170 araç sürücüsüne idari para cezası uygulandı, 25 araç sürücüsüne alkolden işlem yapılırken, 136 araçta trafikten men edildi.

Yetkililer, ehliyetsiz araç kullanımı, emniyet kemeri, ışık donanımı, araçlarında teknik olarak değişiklik yapan, kırmızı ışık ihlali, hız kurallarına uymayan ve yaya geçitlerinde yayalara yol vermeyen ve araç kullanırken cep telefonu kullanan sürücülere yönelik denetimlerin artacağını bildirdi.