Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Vali Yavuz: “Limana yanaşma manevrası yapan geminin vinçlere çarpması sonucu kaza meydana geldi”

KOCAELİ’DE GEMİNİN KIYIDA BULUNAN VİNÇLERE ÇARPARAK DEVİRMESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPAN VALİ SEDDAR YAVUZ, “LİMANA YANAŞMA MANEVRASI YAPAN YABANCI BANDIRALI BİR GEMİNİN VİNÇLERE ÇARPMASI SONUCUNDA KAZA MEYDANA GELMİŞ OLUP, YAPILAN İLK TESPİTLERDE YARALANAN OLMADIĞI VE ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN OLUŞMADIĞI BELİRLENMİŞTİR” DEDİ.

KOCAELİ'DE GEMİNİN KIYIDA BULUNAN
Şehrazat Künefe

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, geminin kıyıda bulunan vinçlere çarparak devirdiği kazayla ilgili, “Limana yanaşma manevrası yapan yabancı bandıralı bir geminin vinçlere çarpması sonucunda kaza meydana gelmiş olup, yapılan ilk tespitlerde yaralanan olmadığı ve çevre kirliliğinin oluşmadığı belirlenmiştir” dedi.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde seyir halindeki gemi duramayınca Evyapport limanı üzerindeki 3 vince çarptı. Vinçler domino etkisi gibi sırayla, büyük gürültüyle devrildi. İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen ekipler, yaralanın olup olmadığını öğrenmek için bölgede inceleme yaptı. Ayrıca termal ve güvenlik kamerasından da kontroller yapıldı. Dehşet anları kameralara yansırken yaralanan kimsenin olmaması yüreklere su serpti.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, “Kocaeli’de limana yanaşma manevrası yapan yabancı bandıralı bir geminin vinçlere çarpması sonucunda kaza meydana gelmiş olup yapılan ilk tespitlerde yaralanan olmadığı ve çevre kirliliğinin oluşmadığı belirlenmiştir. Geçmiş olsun.”