Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Sakarya’da zirai don uyarısı

SAKARYA VALİLİĞİ, METEOROLOJİK VERİLERE GÖRE PAZAR GÜNÜNDEN İTİBAREN AZALMASI BEKLENEN SICAKLIK İLE BİRLİKTE ŞEHRİN GÜNEY VE DOĞU KISMINDA BULUNAN İLÇELERDE ZİRAİ DON TEHLİKESİNE KARŞI UYARDI.

SAKARYA VALİLİĞİ, METEOROLOJİK VERİLERE
Şehrazat Künefe

Sakarya Valiliği, meteorolojik verilere göre Pazar gününden itibaren azalması beklenen sıcaklık ile birlikte şehrin Güney ve Doğu kısmında bulunan ilçelerde zirai don tehlikesine karşı uyardı.

Meteorolojik verilere göre 5 Mayıs Pazar gününden itibaren sıcaklık değerlerinin düşmesi beklenen Sakarya’da, valilik zira don tehlikesine karşı sosyal medya hesabından uyarıda bulundu. Şehrin Güney ve Doğu ilçelerinde zirai don tehlikesi yaşanabileceğinin belirtildiği paylaşımda, “05.05.2024 Pazar gününden itibaren hava sıcaklığının hissedilir derecede azalarak mevsim normallerin altına düşeceği tahmin ediliyor. Buna bağlı olarak Pazar akşam saatlerinden itibaren gece ve sabah saatlerinde Sakarya’nın güney ve doğu ilçelerinin (Geyve, Taraklı, Karapürçek, Akyazı ve Hendek) özellikle yüksek kesimleri 06.05.2024 Pazartesi gece saatlerine kadar hafif kuvvette zirai don hadisesi bekleniyor. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta zirai faaliyetlerle uğraşan çiftçiler olmak üzere ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.