Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Lise öğrencileri SUBÜ’yü gezerek tanıdı

SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (SUBÜ), MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN ÜNİVERSİTE ADAYI ÖĞRENCİLERİNİ VE ÖĞRETMENLERİNİ KAMPÜSTE GEZDİREREK ÜNİVERSİTEYİ TANITTI.

SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ
Şehrazat Künefe

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin üniversite adayı öğrencilerini ve öğretmenlerini kampüste gezdirerek üniversiteyi tanıttı.

SUBÜ, Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin üniversite adayı öğrencilerini ve öğretmenlerini ağırladı. Teknoloji Fakültesi’nde bulunan mühendislik bölümlerini gezen öğrenciler, üniversite atmosferini yerinde yaşama ve inceleme fırsatı buldu. Ziyaret programı çerçevesinde Teknoloji Fakültesi’nden Araştırma Görevlisi Furkan Menevşeoğlu, Rektörlük Konferans Salonu’nda SUBÜ’ye yönelik genel tanıtım yaptı. Daha sonra Yapay Zeka ve Veri Bilimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, laboratuvarlar ve buralarda yürütülen çalışmalar yerinde incelendi. Sınıflar ve çeşitli sosyal alanlar gezilerek tanıtıldı. Teknoloji Yarışmaları Koordinatörlüğü’nde de ağırlanan üniversite adayları, SUBÜ’nün yarışmalarda elde ettiği başarılar ve Teknofest 2024 hazırlık sürecine yönelik bilgilendirildi. Son olarak SUBÜ Stüdyoları’nın gezilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile ziyaret sona erdi.