Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Kastamonu Üniversitesi’nde 18 Mart sergisi

KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN “18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ÖĞRETİM ELEMANLARI KARMA SERGİSİ” MERKEZ KÜTÜPHANE GÜZEL SANATLAR GALERİSİ’NDE AÇILDI.

KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR
Şehrazat Künefe

Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen “18 Mart Çanakkale Zaferi Öğretim Elemanları Karma Sergisi” Merkez Kütüphane Güzel Sanatlar Galerisi’nde açıldı.

Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıl dönümü dolayısıyla, küratörlüğünü Öğretim Görevlisi Dr. Mustafa Kartal’ın yaptığı ve 22 akademisyenin farklı tekniklerde 24 çalışmasının yer aldığı “18 Mart Çanakkale Zaferi Öğretim Elemanları Karma Sergisi” sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Türk ulusunun var olma savaşının anlatıldığı karma sergiye Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ömer Küçük, Prof. Dr. Mehmet Atalan, Prof. Dr. Kasım Yenigün, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Erol Yıldır, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Türk Tarihinin dönüm noktası olan ve binlerce insanın can verdiği Çanakkale Savaş’ının, askerlerin yaşadığı zorlukların anlatıldığı sergide Çanakkale ve Türk kahramanlığının önemi vurgulandığı sergi, 22 Mart 2024 tarihine kadar sanatseverler ile buluşacak.

Serginin açılışında konuşan Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Erol Yıldır, Türk tarihinin bir dönüm noktası olan Çanakkale Savaşlarında yazılan kahramanlık destanını sanatçıların gözü ile anlatmaya çalıştıklarını kaydetti.

Çanakkale Savaşları’nda görülen birlik beraberlik ve dayanışmanın günümüzde de devam etmesi temennisinde bulunan Prof. Yıldır, sergiye katkıda bulunan tüm akademisyenlere teşekkür etti.