Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Ilgaz Dağı’nda mart ayında kar güzelliği: Ramazan’da kayak keyfi

KASTAMONU-ÇANKIRI SINIRINDA BULUNAN ILGAZ DAĞI, MART AYINDA YAĞAN KAR İLE AYRI BİR GÜZELLİĞE BÜRÜNDÜ. ILGAZ DAĞI’NI ZİYARET EDEN VATANDAŞLAR İSE RAMAZAN AYINDA KAYAK YAPMA FIRSATI BULDU

KASTAMONU-ÇANKIRI SINIRINDA BULUNAN ILGAZ
Şehrazat Künefe

Kastamonu-Çankırı sınırında bulunan Ilgaz Dağı, mart ayında yağan kar ile ayrı bir güzelliğe büründü. Ilgaz Dağı’nı ziyaret eden vatandaşlar ise Ramazan ayında kayak yapma fırsatı buldu.

Kastamonu-Çankırı sınırında bulunan Ilgaz Dağı, dün etkili olan kar yağışı ile yeniden beyaz örtüyle kaplandı. Mest eden manzaraların ortaya çıktığı Ilgaz Dağı’nı ziyaret eden vatandaşlar ise milli park içerisindeki kayak merkezlerinde kayak yapma fırsatı buldu. Ramazan ayında kayak yapan vatandaşlar büyüleyen manzaranın da tadını çıkardı. Kartpostallık görüntülerin ortaya çıktığı Ilgaz Dağı dron ile görüntülendi.

“İlk kez Ramazan ayında kayak yapıyorum”

Ramazan ayında ilk kez kayak yaptığını söyleyen Furkan Yaman, “10 yaşından beri kayak yapıyorum. Eğitim gördüğüm Kastamonu Üniversitesi’nden bir etkinlik vesilesiyle geldik. Benim çocukluğum Ilgaz Dağı’nda geçti, bunun için yeri ayrı. Ilgaz herkesin gelip görmesi gereken bir yer. Birçok tesiste kaydım ama Ilgaz Dağı’nın kar kalitesi ve atmosferi çok güzel. İlk kez Ramazan ayında kayak yapıyorum. Ama hava soğuk olmadığı için çok su ihtiyacı olmuyor” dedi.