Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Değişen trendlere uyum sağlayın

CUMHURBAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI OFİSİ TARAFINDAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDE KARİYER FARKINDALIĞI OLUŞTURMAK, ONLARA KARİYER YOLCULUKLARINDA DESTEK SUNMAK AMACIYLA GELİŞTİRİLEN KARİYER PLANLAMA DERSİNDE, ÖZEL BİR DANIŞMANLIK FİRMASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI AHMET KUŞÇU “YENİ NESİL KARİYER VE GİRİŞİMCİLİK UYGULAMALARI” ADLI SEMİNER GERÇEKLEŞTİRDİ.

CUMHURBAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI OFİSİ
Şehrazat Künefe

DÜZCE(İHA) – Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından üniversite öğrencilerinde kariyer farkındalığı oluşturmak, onlara kariyer yolculuklarında destek sunmak amacıyla geliştirilen Kariyer Planlama dersinde, özel bir danışmanlık firması yönetim kurulu başkanı Ahmet Kuşçu “Yeni Nesil Kariyer ve Girişimcilik Uygulamaları” adlı seminer gerçekleştirdi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Arif Güngör, çalışma hayatında başarı anahtarının “Doğru insanın; doğru zaman, doğru yer ve doğru işte” olması şeklinde açıkladı. Kariyer planlaması ve girişimciliğin geçmişten günümüze giderek daha dinamik ve yenilikçi bir hal almaya devam ettiğini belirten Güngör; teknolojinin hızla ilerlemesinin, iş dünyasını sürekli değiştirdiğini ama bu değişimlerle başa çıkmanın yolunun, sadece teknolojik yeniliklerle adım atmak değil, aynı zamanda kişinin kendi kariyerini oluştururken ve işletmesini kurarken değişen trendlere uyum sağlamaktan geçtiğini vurguladı.

Programın davetli konuşmacısı Ahmet Kuşçu ise öğrencilere kendi kariyer gelişimi ve yeni nesil kariyer uygulamaları hakkında bilgiler verdi. Kamu personeli olarak girdiği meslek hayatına, özel sektörde devam ettiğini ve özel sektörden yönetici olarak ayrılarak eğitim danışmanlık alanında girişimci olduğunu ifade etti. Yeni nesil kariyer planlama uygulaması kurucusu olarak iş hayatına devam ettiğini söyleyen Kuşçu, deneyimlerini paylaşarak, kurucusu olduğu online kariyer planlama sitesinin, öğrencilere staj ve sonrasında iş imkanı sağlayan bir işletme olduğunu dile getirerek sözlerini sonlandırdı.