Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Başkan Özlü “18 Mart, vatan sevgisinin dünyaya gösterildiği şanlı tarih”

DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI DR. FARUK ÖZLÜ, 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ’NÜN 109. YIL DÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYINLADI. ÖZLÜ, “18 MART, VATAN TOPRAKLARINI BİN BİR ZORLUK VE YOKLUĞA RAĞMEN, CANLARI PAHASINA KORUYAN KAHRAMAN ECDADIN, VATAN SEVGİSİNİN NE DEMEK OLDUĞUNU DÜNYAYA GÖSTERDİĞİ ŞANLI BİR TARİHTİR” DEDİ.

DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI DR.
Şehrazat Künefe

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109. yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı mesajında “18 Mart, vatan topraklarını bin bir zorluk ve yokluğa rağmen, canları pahasına koruyan kahraman ecdadın, vatan sevgisinin ne demek olduğunu dünyaya gösterdiği şanlı bir tarihtir” dedi.

Çanakkale Savaşının Aziz Türk bu milletinin en büyük kahramanlık destanının yazıldığı savaşlardan biri olduğunu söyleyen Başkan Özlü, “18 Mart, vatan topraklarını bin bir zorluk ve yokluğa rağmen, canları pahasına koruyan kahraman ecdadın, vatan sevgisinin ne demek olduğunu dünyaya gösterdiği şanlı bir tarihtir. Çanakkale Zaferi, bir milletin bütün dünyaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını kanının son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir şahlanıştır.

Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş ve bundan sonra da etmeyecektir. Bu uğurda canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da, 15 Temmuz’da olduğu gibi korumasını bilmiş ve büyük destanlar yazmıştır. Şehitlerimiz ve gazilerimizin kanları ve canlarıyla suladıkları bu vatan toprakları, dün olduğu gibi bundan sonra da milletimiz tarafından kutsal bir emanet olarak ilelebet korunmaya devam edilecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan topraklarını canları pahasına savunarak bu büyük zaferin gururunu milletimize yaşatan, kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerinde bulundu.