Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Anaokulu öğrencilerin hazırladığı açık hava sergisi

OSMANELİ İLÇESİNDE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI KAPSAMINDA, OSMANELİ ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ VE VELİLERİ TARAFINDAN HAZIRLANAN AÇIK HAVA SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.

OSMANELİ İLÇESİNDE 18 MART
Şehrazat Künefe

Bilecik’in Osmaneli İlçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı çerçevesinde, Osmaneli Anaokulu öğrencileri ve velileri tarafından hazırlanan açık hava sergisi büyük ilgi gördü.

Anaokulu bahçesinde gerçekleştirilen etkinliğe, Kaymakam Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Münür Şahin, Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Ersin Korkut, okul müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı. Öğrencilerin öğretmenlerinden ve velilerinden aldıkları destekle hazırladığı açık hava sergisi, Çanakkale Zaferi’nin önemli anlarını ve şehitleri anlatan dokunaklı sergilerle beğeni topladı. Düzenlenen sergide yer alan eserleri Belediye Başkanı Münür Şahin ile tek tek inceleyen Kaymakam Yüksel Ünal, öğrenciler ve öğretmenleri ile sohbet ederek eserler hakkında bilgi aldı.

Sergide konuşan Kaymakam Ünal “18 Mart Şehitleri Anma günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109 cu yıldönümü etkinlikleri kapsamında Çanakkale Tarihinin Küçük Yüreklerde Hissedilmesi bizleri çok duygulandırdı. Anaokulu öğrencileri, hazırladıkları maket projelerle Çanakkale zaferi hakkında bilgi sahibi oluyor. Proje kapsamında savaş sırasında şehit olan Bilecikli askerlerin kimliğini öğrenme fırsatı da bulan minik öğrenciler, hazırladıkları maketlerle milli mücadelenin hangi şartlarda kazanıldığını görsel olarak yansıtmaya çalışmışlar. Tarih bilincinin bu minik öğrencilere küçük yaşta aşılanması gerektiğini anlatan Kaymakam Ünal Çocuklar atalarının neler yaşadığını kendi pencerelerinden küçük bir çalışmayla anlatmaya çalışmış. Ayrıca öğrencilerimiz hazırladıkları bu sergide tarihi konuları da öğrenme fırsatı buluyor. Çanakkale destanın günümüz nesillerine en iyi şekilde anlatmamız gerekiyor. Bu duygu ve düşüncelerimle bu bayrağı, bu vatanı bize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu uğurda canını veren tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Bu serginin açılmasında emeği geçen başta okul müdürümüze, öğretmenlerine, öğrencilerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sergiyi çok beğendiğini söyleyen Belediye Başkanı Münür Şahin ise, “Öğrencilerimizin ellerinden çıkan çalışmalar bizi oldukça heyecanlandırıyor ve gururlandırıyor. İçimizde olanları özgürce ifade ettiğimiz ve farklı bakış açıları türetip bu farklılıklardan beslendikçe eğitimde ileriye gideceğiz. Bu sergi verilen eğitimin uygulamada amacına ulaşmasının bir göstergesi. Öğrencilerimizi, öğretmenlerini ve velilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.