Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Akyazı’da sinek ve larva mücadelesi sürüyor

AKYAZI BELEDİYESİ, YAZ AYLARININ YAKLAŞMASI İLE BİRLİKTE ARTIŞ GÖSTEREN HAŞERE VE SİNEK LARVALARINA KARŞI İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI TÜM HIZI İLE SÜRDÜRÜYOR. VETERİNERLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NCE YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARIN TÜM MAHALLELERDE PERİYODİK OLARAK DEVAM EDECEĞİ AÇIKLANDI.

AKYAZI BELEDİYESİ, YAZ AYLARININ
Şehrazat Künefe

Akyazı Belediyesi, yaz aylarının yaklaşması ile birlikte artış gösteren haşere ve sinek larvalarına karşı ilaçlama çalışmalarını tüm hızı ile sürdürüyor. Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmaların tüm mahallelerde periyodik olarak devam edeceği açıklandı.

Akyazı Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri vatandaşların sağlığı ve rahat bir yaz mevsimi geçirmeleri için çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Ekipler 76 mahallenin tamamında vektörle mücadelenin yanı sıra yaz aylarında vatandaşların en büyük sorunu olan sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına da düzenli şekilde devam ediyor. Vektörle mücadele çalışmaları kapsamında kapalı kanallar dumanlama sistemi ile ilaçlanmasının yanı sıra su birikintileri, kanal, fosseptik, rögar, yağmur mazgalları ve ahırlardaki yumurta bırakmaya hazır sinek ve sivrisinek tatarcıkları termal sisleme ve holder makineleriyle ilaçlanıyor.

Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Yaz aylarında artış gösteren sinek ve haşerelere karşı mahallelerimizde ilk tur ilaçlama çalışmalarımız tamamlandı. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilen çalışmalar ile rögarlar, yağmur ızgaraları, kapalı kanallar, foseptik çukurları ve gübrelik gibi alanlar ilaçlanarak zararlı oluşumu engellenmektedir. Mahallelerimizdeki ilaçlama çalışmaları yaz mevsiminin sonuna kadar periyodik olarak devam edecek olup vatandaşlarımızın sağlığı ve rahat bir yaz mevsimi geçirmeleri için ekiplerimiz çalışanlarını gece-gündüz sürdürecektir” ifadelerine yer verildi.