Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

AFAD personelinden miniklere afet bilincine yönelik eğitim

SAKARYA AFAD EKİPLERİ, MİNİKLERE ‘AFET FARKINDALIK’ EĞİTİMİNDE, AFET ÖNCESİ-SIRASI-SONRASINDA DOĞRU DAVRANIŞLAR, AFET VE ACİL DURUM ÇANTASININ İÇERİĞİ, ÇÖK-KAPAN-TUTUN PRENSİBİ VE TAHLİYE TATBİKATLARINI DETAYLI BİR ŞEKİLDE ANLATTI.

SAKARYA AFAD EKİPLERİ, MİNİKLERE
Şehrazat Künefe

Sakarya AFAD ekipleri, miniklere ‘Afet Farkındalık’ eğitiminde, afet öncesi-sırası-sonrasında doğru davranışlar, afet ve acil durum çantasının içeriği, çök-kapan-tutun prensibi ve tahliye tatbikatlarını detaylı bir şekilde anlattı.

Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, ihtimal dahilinde olan afetler için şehir genelinde eğitimlerini sürdürüyor. Bu çerçevede şehirdeki Kur’an kursu, kreş, ortaokul ve liselerde öğrencilere ‘Afet Farkındalık’ eğitimleri veriliyor. Öğrencilere verilen eğitimlerde; afet öncesi-sırası-sonrasında doğru davranışlar, afet ve acil durum çantasının içeriği, çök-kapan-tutun prensibi ve tahliye tatbikatları detaylı bir şekilde anlatıldı. Ayrıca, afet ve acil durum çantası içeriği, yangın söndürme cihazları kullanımı gibi konularda bilgilendirme yapıldı. Eğitimin sonunda, deprem tahliye tatbikatı da yapılarak öğrencilere afet bilinci aşılandı.