Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

Adige Devlet Üniversitesi ile akademik işbirliği protokolü imzalandı

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ; ÇERKEZ DİLİ VE KÜLTÜRÜ GÜNLERİ ETKİNLİĞİNİN 10. YIL KUTLAMASI PROGRAMI ÇERÇEVESİNDE, ADİGE DEVLET ÜNİVERSİTESİ’YLE AKADEMİK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ; ÇERKEZ DİLİ
Şehrazat Künefe

DÜZCE (İHA) – Düzce Üniversitesi; Çerkez Dili ve Kültürü Günleri Etkinliğinin 10. Yıl Kutlaması programı çerçevesinde, Adige Devlet Üniversitesi’yle akademik iş birliği protokolü imzaladı.

Her iki üniversite arasında akademik, kültürel ve sosyal iş birliği sağlamak ve karşılıklı anlayışı güçlendirmek amacıyla düzenlenen protokolü Düzce Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir imzalarken, Adige Devlet Üniversitesi adına ise konuk Rektör Prof. Dr. Davud Mamiy imzaladı. Protokol; akademik ve idari personel hareketliliği, öğrenci değişimi, öğrenci yerleştirme ve tez araştırması alanlarında iş birliğini güçlendirme, ortak araştırma projeleri yürütme, ders verme, sempozyum, kongre, konferans gibi sosyal, kültürel ve bilimsel toplantılar düzenleme, akademik danışma ve materyal değişimi, yüksek lisans ve doktora programlarında ders veren akademik personelin hareketliliğini ve lisansüstü öğrenci değişimini teşvik etme gibi daha birçok alandaki iş birliği çalışmalarını kapsıyor.