Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

ABD’de sergilendi

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ-HATTAT EBUBEKİR ALTIOK İLE AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NİN NEW YORK KENTİNDE FAALİYET GÖSTEREN NEW YORK İSLAMİC ART GRUBU EĞİTMENİ MÜJGAN BAŞKÖYLÜ VE GRUP ÜYELERİNİN BERABER OLUŞTURDUKLARI ESERLER, ABD’NİN VİLLANOVA UNİVERSİTY ART GALERİ’DE “WİSDOM OF SUFİSM” ADIYLA VE COLOMBİA UNİVERSİTY RARE BOOKS & MANUSCRİPTS LİBRARY’DE (NADİR KİTAPLAR VE EL YAZMALARI KÜTÜPHANESİ) “LİGHT AND BEAUTY” ADIYLA SERGİLENDİ.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ-HATTAT
Şehrazat Künefe

Hattat Ebubekir Altıok ile Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde faaliyet gösteren New York İslamic Art grubu hocası Müjgan Başköylü ve grup üyelerinin beraber oluşturdukları eserler, ABD’nin Villanova University Art Galeri’de “Wisdom of Sufism” adıyla ve Colombia University Rare Books & Manuscripts Library’de (Nadir Kitaplar ve El Yazmaları Kütüphanesi) “Light and Beauty” adıyla sergilendi.

Sergi açılışı birçok ABD vatandaşı ve öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Sergilerde geleneksel İslam sanatlarımızdan; Hat, Tezhip, Minyatür, Kat’ı ve Ebru sanatlarından birçok farklı eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Hattat Ebubekir Altıok’un Celi sülüs yazı nev’inde Mülk Suresi 23. ayeti kerimesinden yazdığı “Ne kadar az şükrediyorsunuz” levhası büyük ilgi gördü.