Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

5 yılda 7 bin 140 ağaç toprakla buluştu

DÜZCE BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, DIŞARIDAN BAKILDIĞINDA SAĞLIKLI GÖRÜNEN, ANCAK İÇERİSİNDE MANTAR VE ÇÜRÜK OLUŞAN AĞAÇLARIN KESİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ. SON 5 YILDA 7 BİN 140 AĞACI TOPRAKLA BULUŞTURAN MÜDÜRLÜK, ÇÜRÜYEN AĞAÇLARIN YERİNE DE YENİLERİNİ DİKTİ.

DÜZCE BELEDİYESİ PARK VE
Şehrazat Künefe

DÜZCE (İHA) – Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, dışarıdan bakıldığında sağlıklı görünen ancak içerisinde mantar ve çürük oluşan ağaçların kesimini gerçekleştirdi. Son 5 yılda 7 bin 140 ağacı toprakla buluşturan Müdürlük, çürüyen ağaçların yerine de yenilerini dikti.

Havaların ısınmasıyla birlikte yeşil alanlardaki çalışmalarını hızlandıran Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bir yandan çiçeklendirme ve mevsimlik peyzaj çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da yeşil alanların bakımlarını gerçekleştiriyor. Düzce Belediyesi sorumluluk alanında yer alan Melensu Park’ta insanların can ve mal güvenliğini tehdit eden ağaçların tespitini gerçekleştiren uzman ekipler, dışarıdan yapraklı ve sağlıklı görünürken, içinde mantar ve çürük oluşan ağaçların kesimini kontrollü şekilde yaptı. Son 5 yılda 7 bin 140 ağacı toprakla buluşturan Müdürlük, kaldırılan ağaçların yerine sağlıklı yeni ağaçlar dikti.