Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Call Center

300’den fala bitkiye zarar veriyor

DÜZCE’DE ÇİFTÇİLERE KAHVERENGİ KOKARCA ZARARLISI, SULAMA VE KURAKLIK, ARICILIK, YEM BİTKİLERİ, TARIMSAL DESTEKLEMELER VE TARIM SİGORTALARI KONULARINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

DÜZCE'DE ÇİFTÇİLERE KAHVERENGİ KOKARCA
Şehrazat Künefe

DÜZCE(İHA) – Düzce’de çiftçilere kahverengi kokarca zararlısı, sulama ve kuraklık, arıcılık, yem bitkileri, tarımsal desteklemeler ve tarım sigortaları konularında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Esenli köyünde gerçekleştirilen toplantıya katılan İl Müdürü Esra Uzun’a konuyla ilgili İl Müdürlüğü Şube müdürleri ve İl teknik personeli eşlik etti.

Ziraat Mühendisi Burhan Şahin tarafından bölgeye yeni bulaşan ve 300’den fazla bitkiye zarar veren kahverengi kokarca zararlısını tanıma, zararını önleme ve mücadele etme teknikleri hakkında üreticilere sunum yapılarak detaylı bilgi verildi. Zararlıyı kontrol altına almak için durgun ve aktif dönemde yapılması gerekenlerin önemine vurgu yapıldı.

Toplantıda Kahverengi Kokarca zararlısının tüm dünyada ve Türkiye’de büyük verim kayıplarına neden olduğunu belirten İl Müdürü Esra Uzun konuşmasının devamında zararlı ile mücadelede toplu olarak hareket etmenin önemine vurgu yaptı.

Toplantı sonunda üreticilerden gelen sorulara konu uzmanı teknik personeller tarafından gerekli cevaplar verildi.