Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Modern Hurdacılar Sitesi Artık Faaliyette

Düzce’nin Küçük Sanayi Sitesi arkasında belediye tarafından oluşturulan Düzce Belediyesi Hurdacılar Sitesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

28.06.2013 12:32 tarihinde yayınlandı 302 defa okundu 0 defa yorumlandı
Modern Hurdacılar Sitesi Artık Faaliyette
Sektörel planlamanın ilk adımı olarak Hurdacılar Sitesini faaliyete geçirdiklerini belirten Belediye Başkanı İsmail Bayram, “Şehir içinde dağınık halde bulunan bu tür sektörlerin bir araya toplanmasına ilişkin girişimlerimiz devam edecek” dedi.
Uzun süredir Düzce kent merkezinde faaliyetlerini sürdüren hurdacılar bundan böyle Küçük Sanayi Sitesi arkasında oluşturulan Hurdacılar Sitesi’nde faaliyetlerini sürdürecekler. 42 dönümlük alanda 25 hurdacı esnafının hizmet vereceği sitesinin açılışı için bir tören düzenlendi. Düzce Belediyesi Mehteran takımının gösterisinin ardından protokol konuşmaları yapıldı. Düzce Hurdacılar Dernek Başkanı Bekin Can yaptığı konuşmada, alt yapısı ve çevre düzenlemesi yapılan bir alanda hizmet vereceklerini söyledi.

Can “Bugün burada, güzel bir mekanda, anlamlı bir açılış için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Yıllardır Düzce’de, şehir merkezinde sokak aralarında derme-çatma yerlerde iş yapmak zorunda kaldık. İşimiz gereği, hurda malzemelerin içinde dağınıklık ve düzensizlik çevre halkını rahatsız ettiği gibi bizleri de huzursuz etti. Dar ve izbe mekanlarda çalışmak işimizi de zorlaştırdı. Oysa şimdi bulunduğumuz şu mekanda modern bir görüntü içindeyiz. Geniş ve korunaklı alanları, alt yapısı ve düzenlemesiyle, kendimize ait bir yerde mesleğimizi en iyi şekilde yapmanın huzuru ve mutluluğu içindeyiz. Tutarlı, kararlı ve azimli bir çalışmayla bu aşamaya geldik. Ben dernek başkanı olarak, böylesi bir birliktelik ve hareketle bir araya gelen meslektaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Ama en önemlisi, bize yol gösteren, teşvik eden, bize burada tüm imkanları temin eden ve modern bir siteye kavuşmamızı sağlayan belediyemize, sahada çalışan tüm ekiplere, başkanımız İsmail Bayram’a çok teşekkür ederiz. Sitemiz tüm Düzce’ye hayırlı olsun” dedi.

Düzce’de birçok sektörün bir arada hizmet verme planlamasının yapıldığını belirten Belediye Başkanı İsmail Bayram ise “Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir konuydu. Sektörel planlamanın şehirlerin gelişmesi adına önemli olduğunu vurguladık. Özellikle şehir merkezinde sorun haline gelen sektörlerden başlayacağımızı söyledik. Hurdacılar başta geliyordu. Hurdacılarla bir araya gelip şehir merkezinde bu işlerin yapılamayacağını, şikayet geldiğini, hem şehrin görüntüsü hem de kirliliği açısından sınır noktasına geldiğini söyledik. Onlarda bir araya gelerek o oluşumu sağlamış olduklar. Bu alanda 42 dönümde 25 hurdacı faaliyete geçecek. Bir kısmı faaliyetlerine başladı. Bu beraberinde Düzce şehir merkezinde belli sektörlerin aşama aşama geniş ve uygun alanlara taşınmasın olumlu katkıda bulunacak. Bu Düzce için önemli bir örnek. Bununla birlikte şehir merkezinde muhtelif faaliyetlerde bulunan hurdacılara yönelik şikayetleri sona erdirecek. Ben esnafımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Küçük Sanayi Sitesinin de bulunduğu alanın ileride Ticaret Merkezi haline geleceğini belirtti. Konuşmaların ardından Düzce Hurdacılar Dernek Başkanı Bekin Can, katkılarından ötürü Belediye Başkanı İsmail Bayram’a plaket takdim ederek dualarla sitenin açılış kurdelesi kesildi.
Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Anahtar Kelimeler : İsmail Bayram

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Benzer Haberler
Facebook
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Günlük Gazeteler
Oku
Namaz Vakitleri
Linkler
Süper Lig

Arşiv